Szanowni Państwo!

W dniu 1 marca 2017 roku w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku obchody święta bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy po II wojnie światowej walczyli o wolną i niepodległą Polskę, odbędą w Gminie Nasielsk w niedzielę 26 lutego.

NDPW 2017 2Program uroczystości:
Godz. 10.30 – Popowo Borowe (przy drodze wojewódzkiej nr 622):

- złożenie kwiatów przy krzyżu upamiętniającym żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego z oddziału starszego sierżanta Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, poległych w 1950 roku w Popowie.

Godz. 12.00 – kościół parafialny w Nasielsku:

- msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Godz. 13.30 – plac przy Hali Sportowej w Nasielsku (ul. Staszica):

Bieg pod nazwą „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Bieg ten stanowi element ogólnopolskiego projektu mającego na celu propagowanie sportu i zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i roli, jaką odegrali w historii Polski. Bieg jest organizowany we współpracy pomiędzy Fundacją Wolność i Demokracja (organizator ogólnopolski) oraz Gminą Nasielsk (organizator lokalny). Lokalny patronat medialny sprawuje „Życie Nasielska”. Głównym dystansem nasielskiej edycji Biegu będzie symboliczny dystans 1963 metrów, który upamiętnia rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Serdecznie zapraszam do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Chwała Bohaterom!

Burmistrz Nasielska
Bogdan Ruszkowski