logo la 561 384W dniu 17 maja w Nasielsku odbyły się powiatowe zawody lekkoatletyczne dla szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 104 uczniów z trzech szkół powiatu nowodworskiego: Gimnazjum nr 2 w Starych Pieścirogach, Gimnazjum nr 1 w Nasielsku i Gimnazjum w Pomiechówku. Rozegrano trzydzieści trzy konkurencje. Po dwie najlepsze osoby z każdej konkurencji indywidualnej oraz najlepsze sztafety zakwalifikowały się na zawody rejonowe. Reprezentację powiatu nowodworskiego utworzyło 25 uczniów z Pomiechówka (plus cztery sztafety), 23 ze szkoły w Starych Pieścirogach (plus dwie sztafety) oraz 6 osób z nasielskiego gimnazjum.
Rejonowe zawody odbyły się 23 maja na nowym stadionie lekkoatletycznym w Piasecznie. Duży sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Starych Pieścirogach zdobywając pięć medali. Złoty medal wywalczył Mikołaj Łyczkowski w pchnięciu kulą a srebrny zdobyła Karolina Kobrzyńska w skoku w dal. Trzy osoby wróciły z brązowymi medalami: Karolina Wieczorek i Marcel Kiliś za skok w dal oraz Kajetan Kiliś za bieg na 1500 metrów.
PK